Українські фільми на 38-му Uppsala SFF!

Кнофестиваль Wiz-Art представить дві програми українських фільмів на 38-му Міжнародного фестивалі короткометражних фільмів в Упсалі, Швеція. Програми під назвою “УКРАЇНА ЗАЛИШАЙСЯ ДИВНОЮ” та “УКРАЇНА ЗАЛИШАЙСЯ СПРАВЖНЬОЮ” глядачі зможуть побачити 24, 26 та 27 жовтня у кінотеатрі FYRIS та GRAND.

Вступне слово кураторки програм, програмної директорки Wiz-Art’у, Ольги Райтер.

Дивно, але так є. Я ніколи не сподівалась, що за своє життя засвідчу кілька революцій та війну. Нещодавня зміна влади і повернення старих-добрих популістів тут, а також у багатьох інших європейських країнах, неабияк нас шокувала. Ми всі у одному човні.
 
Дві програми, які ми презентуємо звертають увагу на суперечливі емоції, які переживають майже кожен українець чи українка. Перше – насолода від справжності того, чим Україна є сьогодні, особливо у викликах історичних моментів. Друге – роздратування від алогічної, втім по-своєму привабливої дивності й хаотичності. В Україні багато всього “у процесі”, відповідно, рівень свободи дорівнює рівню особистої відповідальності. Такий стан є родючим ґрунтом для різноманітних мистецьких бачень.
 
Кінорежисери та режисерки, яких я обрала в програму працюють із великими бюджетам чи зовсім без бюджетів. Програма UKRAINE STAY REAL побудована як хронологія подій та мотивів, починаючи із переломної миті сучасної історії України – Революції Гідності, – завершуючи, техновечіркою п’ять років потому. Сюрреалістичний анімаційний світ здається реальнішим за справжній. UKRAINE STAY WEIRD – це подорож у підсвідоме, травми окремих людей, які впливають на наше суспільство. Разом ці програми формують суб’єктивну, проте голосну думку.

Тізер показу

Програма 

UKRAINE STAY REAL

Обличчя 25’ Нікон Романченко Україна 2014

Діорама 12’ Тетяна Корнєєва, Зоя Лактіонова Україна 2018

В радості, і тільки в радості 27’ Марина Рощина Україна 2018

Документуючи Cxemу 8’ Yarema&Himey Україна 2019

Кохання 14’ Микита Лиськов Україна 2019

 

UKRAINE STAY WEIRD

Штангіст 30’ Дмитро Сухолиткий-Собчук Україна-Польща 2018

Дівичинка, хлопчик і секрет 13’ Оксана Казьміна Україна 2019

Sensiz | Без тебе 15’ Наріман Алієв Україна 2015

Ленінопад 11′ Світлана Шимко Україна 2017

Mia Donna 17’ Павло Остриков Україна 2018

 

Коментування вимкнене.