Історія

Wiz-Art – це мистецька формація, що показує українцям короткометражне кіно з усього світу та знайомить світ з фільмами з України. Візитною карткою Wiz-Art є однойменний щорічний львівський міжнародний кінофестиваль короткометражних фільмів.

Перший фестиваль Wiz-Art відбувся у 2008-му. Почалося все з мрії кількох друзів дивитись змістовне та легальне кіно. У той час кінотеатри Львова показували лише масове кіно, а кіноклуби, які крутили цікаві стрічки, робили це переважно нелегально.

У 2008-му інтернет був повільним, але він дозволяв писати електронні повідомлення і за кілька секунд надсилати їх у будь-яку точку планети до режисерів, продюсерів та інших фестивалів і домовлятись про трансляцію фільму.

Аудиторія першого кінофестивалю була невеликою, але команда була наполегливою та проводила фестиваль з року в рік, живлячи аудиторію щомісячними подіями.

Місія

Головна місія Wiz-Art  – розвиток кіно на локальному та всеукраїнському рівнях, а також просування українського кіно у європейський та світовий контекст. Ми віримо, що якісний культурний продукт спричиняє позитивні зміни та розвиває суспільство.

Ми шукаємо кіно, яке допомагає розвивати смак та розширювати свідомість – нашу та наших глядачів. Наш контент – свіжі, розумні, якісні та яскраві фільми зі всього світу.

Ми об’єднуємо проактивних та діяльних людей, яким замало фаст-фудних стрічок. Наша аудиторія – це люди які хочуть знати більше, розуміти світ краще та робити власні висновки.

Ми маємо чітку ліберальну громадянську позицію, яка відображена у нашому маніфесті та якої ми безапеляційно дотримуємося. Для нас неприйнятною є всілякого роду дискримінація та нерівність, ми не працюємо і не співпрацюємо з людьми чи організаціями, які пропагують ідеї нацизму, расизму, гомофобії, ейджизму, лукізму.

Команда кінофестивалю Wiz-Art

Ольга Райтер

Ольга Райтер

програмна і директорка з маркетингу

Уляна Вдовичин

Уляна Вдовичин

директорка з розвитку

Іван Костик

Іван Костик

керівник технічного відділу

Анастасія Жищинська

Анастасія Жищинська

керівниця відділу перекладу, відбірниця фільмів

Валентина Залевська

Валентина Залевська

програмна координаторка

Антон Ткачук

Антон Ткачук

монтаж

Коментування вимкнене.