Звіт | Wiz-Art 2014

2014 рік став не надто легким, але досить плідним та активним для нашої мистецької формації. На фоні подій, що сколихнули нашу країну ми прокурували 8 кінопоказів, 5 великих проектів, представили ретроспективи українських фільмів у Глазго (Шотландія) та Познані (Польща), а також спродюсували ігровий короткометражний фільм, повністю знятий у Львові.

Намагаючись залишатись актуальними у виборі тем і підтримувати дух людей, які цього року, як ніколи, хотіли гуртуватись та обговорювати актуальні події, відчувати плече одне одного, ми почали сезон з кінопоказу фільмів під назвою ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ / короткі метри про життя з чистого листа, куди увійшли фільми, що надихають і спонукають до змін.

Наступні покази охопили широку географію (понад 10 країн світу) та актуальні теми, які варто говорити і дискутувати. Це АБСОЛЮТНА ЛЮБОВ, серед яких був документальний фільм української режисерки Катерини Горностай МІЖ НАМИ (Україна 2014).

Також: ЦЕ ТОБІ НЕ КІНО / мрії збуваються там, де в них вірять; НОВА ЗЕЛАНДІЯ / короткометражки з країни незвіданих просторів; КОРОТКІ МЕТРИ USA / незалежне кіно Сполучених Штатів; BALKAN SHORTS / короткометражки з Балканських країн; підбірка анімацій MULTExplosion.

maysternya_mista-814

У рамках “Майстерні міста” у червні Wiz-Art реалізував проект Naked Lviv / Інший Львів, який складався з двох компонентів. Перша складова – це показ фільмів на урбаністичну, вело- та екологічну тематику: Architecture Shorts та Rover Films

Друга складова –  четверо молодих львівських режисерів зняли короткі документально-експериментальні фільми про Львів небанальний, нетуристичний і неглянцевий.Показ відбувся open air, для усіх зацікавлених.

РОТАЦІЇ (за мотивами поезії Богдана Ігоря-Антонича) – режисери Іван Федорич, Ольга Дмитрів
ОГОЛЕНИЙ ЛЬВІВ – режисерка Лілія Тимошенко
ГОЛОСИ РАЙОНІВ – режисерка Жанна Озірна

24-27 липня відбувся 7 Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art 2014. Головними партнерами фестивалю стала Львівська міська рада та фонд “Розвиток України”.  Слоганом фестивалю стала фраза “Сильніше, ніж зброя”, адже кіно та об’єктиви камер, сила людської думки та інтелекту, культури перемагає тупе насилля.

opening-2104

В рамках кінофестивалю також діяла традиційна освітня платформа – Wiz-Art Film School. Це спеціальна програма зустрічей, лекцій та майстер-класів за участю гостей фестивалю: мексиканського режисера Ізмаель Нава Алехос, члена журі та норвезької режисерки Ґюнхільд Енґер, члена журі та української режисерки Катерини Горностай, сценаристки та авторки блогу All About Storytelling Жанни Озірної та режисерів-аніматорів Микита Лиськова і Ольги Макарчук.

school-fest

У рамках фестивалю також відбулась спеціальна програма показів короткометражних документальних фільмів про український громадянський протест 2013-2014 років від об’єднання «Вавилон’13».

Відеозвіт фестивалю Wiz-Art 2014

Промо ролик фестивалю Wiz-Art 2014

Осінь розпочалась з цілої низки показів: ІСПАНСЬКІ, АВСТРАЛІЙСЬКІ, НОРВЕЗЬКІ та КАНАДСЬКІ короткометражки.

У жовтні ми успішно втілили надзвичайно цікавий проект, фінансування якого наша команда виграла на конкурсі соціально-культурних проектів.

school_web-211x300

Дитяча кіномайстерня Wiz-Art в містечку Жовкві – це вишколи для 20-ти місцевих підлітків, які мають що сказати, і хочуть розповісти більше про місце, де народились і живуть. Під час Кіномайстерні учасники здобули теоретичні знання з основ створення ігрових та документальних фільмів, історії кіно, а також виконали практичні завдання, знімаючи свою першу кінороботу.

Майстер-класи провели режисер Іван Федорич (Fidel Films), оператор Іван Іщенко (And Action Prod), сценаристка Жанна Озірна (All about storytelling), а також директорка Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Ольга Райтер.

Як це відбувалось – можна переглянути у ВІДЕОЗВІТІ кіномайстерні.

У вересні та жовтні 2014 року ми за власні кошти зняли ігровий фільм ПЕРША СПІВБЕСІДА (реж. Жанна Озірна) на велотематику, плануємо його дистрибувати на фестивалі і зробити всеукраїнську прем’єру у 2015.

13 та 14 грудня за ініціативи мистецької формації Wiz-Art у Львові відбулися Lviv Film Meetings / Львівські кінозустрічі — серія публічних лекцій українських кінопрофесіоналів (режисерів, продюсерів, сценаристів), що проводиться з метою пожвавити локальні та загальнодержавні процеси у кіновиробництві.

Кінозустрічі розпочалися з підписання меморандуму про наміри співпраці щодо розвитку кіногалузі у Львові та Львівській області між Департаментом культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, Управлінням культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Львівською обласною конторою прокату кінофільмів та громадською організацією Wiz-Art.

Промо ролик Lviv Film Meetings

IMG_7658

Лекторами Кінозустрічей стали важливі учасники кіножиття в Україні: начальник Управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Держкіно Станіслав Притула,директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич, продюсер і засновник дистриб’юторської компанії «Артхаус-Трафік» Денис Іванов, директор Національного центру імені Олександра Довженка Іван Козленко, сценаристка Марися Нікітюк, культурологиня й співзасновниця Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» Надія Парфан та  директорка Львівського міжнародного кінофестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art Ольга Райтер.

Відеозвіт Lviv Film Meetings

Проект Lviv Film Meetings відбувся за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації в рамках програми національно-патріотичних заходів «Українці, єднаймося».

Логічним продовженням Кінозустрічей став  ЛЬВІВСЬКИЙ ПІТЧИНГ КІНОПРОЕКТІВ. Мистецька формація Wiz-Art започаткувала традицію фінансової підтримки кіно.

first-pitching-LVIV-300x114

Формат пітчингу – поширена в світі практика відбору проектів для фінансування чи подальшої розробки, яка передбачає попереднє подання матеріалу (1 етап), публічне представлення відібраних проектів (2 етап) і власне виробництво проектів-переможців.

Публічне представлення режисерами своїх ідей відбулося 22 грудня. За рішенням журі переможцями стали 5 кінопроектів: Марія Пономарьова “Аритмія” (ігровий), Оксана Казьміна “Сувенир Кристалл” (документальний), Сашко Брама “Любов і війна”(документальний), Андрій Воронов “Переродження”(ігровий), Іван Федорич “Служу народну України”(ігровий).

Останній показу у 2014-му відбувся 21 грудня за підтримки партнерів Wiz-Art – польського фестивалю Short Waves. Цей день був найкоротшим у році, тож показ називався відповідно – THE SHORTEST DAY. У цей же день польські короткометражки подивилися в інших містах Європи, серед яких Париж, Берлін та  Будапешт.

Фінансовий звіт (залучені для проектів кошти у 2014 році)

Фонд “Розвиток України” – 79 810 грн.

Львівська міська рада – 20 000 грн.

Благодійний внесок “Sales Systems” – 22 410 грн.

Інші благодійні внески – 760 грн.