ЗВІТ | Wiz-Art 2015


2015 рік був нелегким, але надихаючим. Стагнація в політиці та криза в економіці дають прекрасний ґрунт для нових ідей, мобілізують. В нас були різні моменти, були розчарування і прикрі поразки, було й багато натхнення та трохи перемог. Всього цього не сталось би без наших глядачів та людей, з якими ми працюємо. Неймовірне відчуття процесу і причетності неможливо порівняти ні з чим іншим. Нас надихає те, що ми живемо у час, коли кожного дня, будуючи сьогодні, ми прямо впливаємо на майбутнє. Минулого року нам у співпраці з Львівською міською радою вдалось започаткувати першу в Україні кінокомісію, а також спродюсувати аж 7 фільмів, провести  Львівські кінозустрічі, кілька практичних майстерень та десятки кінопоказів.

Для себе та для вас ми підготували огляд того, що відбувалось.  Такі звіти дають змогу осмислити й оцінити, а також похвалитися ростом, тож давайте розпочнемо.

команда Wiz-Art

 

Наш рік почався показом зимової підбірки короткометражок, що зроблені з теплом  –  WINTER SHORTS. Ще більше зігріли фільми про кохання – всепоглинаюче й відверте – АБСОЛЮТНА ЛЮБОВ.

Наприкінці лютого ми продемонстрували незбагненні короткі метри з планети ЯПОНІЯ.

Початок березня пройшов під знаменами міжнародного фестивалю SHORT WAVES FESTIVAL (Познань, Польща). За підтримки Польського кіноінституту та фундації Ad Arte з Познані було організовано творчу зустріч з польським режисером Матеушем Ґловацкі та перегляд його фільмів. Окрім того ми продемонстрували кращі короткометражні фільми цьогорічного конкурсу SHORT WAVES FESTIVAL, а також дайджест фестивалю за 2009–2014 рр.

Наступний весняний показ поєднав фільми з різних куточків землі, що присвячені дівчатам, які навіть не підозрюють, наскільки вони круті – SUPERGIRLS.

У березні Львівський кіноцентр, реорганізований та оновлений колишній кінотеатр “Сокіл”, що тепер поєднує функції освітнього центру та кінотеатру незалежного кіно, заснував Львівську кінокомісію, першу в Україні напівдержавну організацію, головне завдання якої – збільшення кількості та якості фільмів, знятих в регіоні. На відкритті кінокомісії було показано КОРОТКІ МЕТРИ UA.

Традиційні покази, присвячені короткому метру різних країн, цієї весни охопили ШВЕЙЦАРІЮ, БРИТАНІЮ та АВСТРАЛІЮ /від WIZ-ART Kyiv/.

А також тематичні покази: EASTER SHORTS/весняні короткометражки в Шевченківському гаю, HOT SHORTS та КОРОТКА НІЧ, BEST OF LISFF Wiz-Art у Харкові, Івано-Франківську, Одесі.

11206482_10152927244161491_5026085678072300777_o

21-24 травня відбувся 8 Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів WIZ-ART 2015.  Цього року у рамках конкурсної та позаконкурсної програми фестивалю показали близько 100 стрічок з різних куточків світу, з них 17 фільмів змагалося за гран-прі й за призи в трьох номінаціях /краща режисура, кращий сценарій, краща операторська робота/, й ще 10 – в національному конкурсі. Визначало найкращі короткометражки міжнародне журі фестивалю у складі трьох режисерів: Катaжина Ґондек (Польща), Крістофер Шварц (Австрія) та Олександр Ратій (Україна).

На початку літа в рамках цьогорічної “Майстерні Міста” ми показали підбірку короткометражок на урбаністичну та велосипедну тематику АРХІТЕКТОРИ НА РОВЕРАХВідео можна проглянути тут.

11728837_877252432356942_6082142340014588089_o

У червні Wiz-Art Film School запустила місячний практичний курс від сценаристки й режисерки Марисі Нікітюк “КІНОСЦЕНАРІЙ ЗА 30 ДНІВ”. Метою курсу було створення короткометражних сценаріїв, максимально готових до реалізації. Для цього було розроблено авторську програму, яка включала в себе теоретичні лекції як з основ драматургії, так і з принципів пошуку фінансування, а також практичні заняття з методів вербатіму, численні обговорення та розробки ідей і сюжетів, групові перегляди фільмів тощо.

У липні Wiz-Art Film School організувала майстер-клас “КІНО ВІД ІДЕЇ ДО ВТІЛЕННЯ” від продюсера “Поводиря” Ігоря Савиченка  за підтримки Львівської кінокомісії та Першої Львівської Медіатеки.

ПОДИВИТИСЯ ВІДЕОЗАПИС ЛЕКЦІЇ.

Drugyj-konkurs-02У 2014 р. мистецька формація Wiz-Art започаткувала традицію фінансової підтримки кіно. У 2015 р. за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” було реалізовано ДРУГИЙ КОНКУРС КІНОПРОЕКТІВ  ігрових короткометражних фільмів, темою яких стали примирення, соціальна інтеграція та постконфліктне врегулювання. Обов’язковою умовою для конкурсантів було те, що зйомки їх фільмів мають відбуватись у Львові чи області із частковим залученням місцевих кінопрофесіоналів і волонтерів. На конкурс надійшло 45 заявок, з яких журі, до складу якого увійшли Катерина Сліпченко, Остап Костюк та Дмитро Сухолиткий-Собчук, обрало 15 для публічного пітчингу. Здобули перемогу й фінансування кіновиробництва три проекти:

  • Андрій Бондаренко “Зустріч” – драма про Іншість, війну і кохання.
  • Катерина Горностай “Згущівка” –  історія про те, як маленька катастрофа всередині маленької квартири може стати приводом для великих змін.
  • Тарас Дронь “Чорногора” – фільм про дорослішання: його час, межі і біль.

Осінь розпочалася показом найкращих фільмів з 8 Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art – BEST OF WIZ-ART’15.

Згодом ми продемонстрували найсвіжіші анімаційні короткометражні фільми, що розширюють свідомість, – MULTEXPLOSION 7, а також: запальні короткі метри з ІСПАНІЇ, незалежні короткометражні фільми зі Сполучених Штатів Америки – USA SHORT FILMS, традиційно епічне ДУЖЕ НІМЕЦЬКЕ КІНО, ексклюзивну програму з ШОТЛАНДІЇ. Наприкінці осені ми вперше показали підбірку фільмів з Азії, які поєднали дві культури (азійської традиційної та глобалізованої світової) у пречудовий мікс, – АЗІЯ КОРОТКІ МЕТРИ.

12068413_924534640962054_8425020165777640349_o

В жовтні Wiz-Art Film School представила практичний майстер-клас “ОПЕРАТОРСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ У КІНО” від оператора-постановника Олександра Позднякова. Дводенний воркшоп був надзвичайно насичений теоретичною та практичною роботою з професійним обладнанням на пленері та в студії.

Також в рамках Wiz-Art Film School за підтримки ЗП МФ “Відродження” було проведено майстер-клас режисерки Катерини Горностай, документальні та ігрові фільми якої отримали міжнародне визнання та нагороди.

Цьогорічна осінь була надзвичайно насичена зйомками українського короткого метру. Так, у жовтні було відзнято короткометражний фільм Марії Пономарьової “Чапля”, а в листопаді – стрічку Івана Федорича “Останній знак”. Обидва фільми були спродюсовані Wiz-Art у рамках Першого пітчингу кінопроектів, що відбувався за підтримки ЛОДА. Окрім того, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” було втілено у життя всі три кінопроекти-переможці Другого пітчингу: фільм Тараса Дроня “Там, де сходить сонце” був відзнятий у жовтні, а в листопаді – стрічки “Згущонка” Катерини Горностай та “Зустріч” Андрія Бондаренко. Фотозвіти зі зйомок можна подивитися на нашій Facebook-сторінці. 

Наприкінці листопада, продовжуючи традицію кіноосвіти для молодшого покоління, Wiz-Art Film School організувала восьмиденну ШКОЛУ АНІМАЦІЇ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ. Тренером Школи став Роман Дзвонковський, за спиною якого робота відеодизайнером на телеканалі ZIK та участь у створенні фільмів Національної кінематеки України. В рамках освітньої програми Культурного форуму «ДОНКУЛЬТ» діти з Луганська, Львова, Донецька, Харцизька, Самбора, Макіївки, Києва, Керчі розробляли власні урбаністичні проекти, які потім анімували.

В грудні ми показали підбірку найсвіжіших короткометражок з країни палких шанувальників кіно – ФРАНЦІЯ 2015.

12369142_10153368565561491_2217241900628477733_n


19-20 грудня 2015  мистецька формація Wiz-Art за підтримки Львівської міської ради організувала 2. Львівські кінозустрічі/Lviv Film Meetings
, які були започатковані минулого року як платформа для української кіноспільноти, щоб пожвавити локальні та загальнодержавні процеси у кіновиробництві. Теми цьогорічних LFM: сьогодення і перспективи української кіноосвіти, українське незалежне кіно. В рамках кінозустрічей відбулася низка відкритих лекцій, презентацій та обговорень, учасниками яких були кіноагенти з усієї України.

У рамках Львівських кінозустрічей 19 грудня на закритому показі мистецька формація Wiz-Art презентувала нові українські короткометражні фільми, які були спродюсовані формацією впродовж 2015 року. Зокрема, було показано три короткі метри на актуальну для нашої країни тему примирення, які стали переможцями Другого пітчингу кінопроектів. Також було презентовано фільми, що були відзняті за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

Залучені для проектів кошти у 2015 році:

Загальна сума профінансованих видатків для провадження культурної діяльності
193 484 грн. 
До фінансування долучилися: Міжнародний фонд “Відродження”, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада.

Коментарі закриті.