Wiz-Art 2015

17 кінопоказів, 8 майстер-класів, вечірки та спеціальні події.
Локації фестивалю: Львівський палац мистецтв, Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Львівський кіноцентр та антикафе Communa.

21-24 травня 2015 відбудеться 8 Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art.  Цього року у рамках конкурсної та позаконкурсної програми фестивалю покажуть близько 100 стрічок з різних куточків світу. Також гості фестивалю зможуть відвідати кінопокази від партнерів Wiz-Art, майстер-класи українських та іноземних режисерів, лекції.

“Ми хочемо творити завтра, не чекаючи, доки хтось це зробить за нас. Культура і кіно зокрема на фоні недолугої гуманітарної політики та занепадницьких настроїв в Україні виглядають недооціненими. Кіно здатне оперативно реагувати і рефлексувати на суспільні процеси, а, отже, формувати основи світогляду. Я маю на увазі здорові рефлексії, а не пропагандистську машину на кшталт російської. Всі знають, але небагато людей справді усвідомлюють, що завтра – це те, що ми готуємо сьогодні. Культура будує підґрунтя для виходу з кризи. Wiz-Art запрошує наших глядачів не лише дивитись, але й брати участь у створенні кіно. Рефлексувати на тему сьогодення, формулювати і висловлювати власну думку, бути активними, а отже робити майбутнє тут і зараз разом з нами” коментує директорка фестивалю Ольга Райтер.

У міжнародному конкурсі 17 стрічок з Нідерландів, Великої Британії, Румунії, США, Франції, Німеччини, Канади, Ірану, Тунісу, Лівану, Швеції, Таїланду, Фінляндії, Австрії, Данії та України змагатимуться за головний приз фестивалю — гран-прі, а також за призи в трьох номінаціях — краща режисура, кращий сценарій та краща операторська робота.

Визначатиме найкращі короткометражки міжнародне журі фестивалю у складі трьох режисерів: Катaжина Ґондек (Польща), Крістофер Шварц (Австрія) та Олександр Ратій (Україна).

У національному конкурсі змагатиметься 10 українських стрічок укладених у 2 програми, серед них ВІДДАЛІК, ігрова короткометражка Катерини Горностай, члена журі фестивалю Wiz-Art 2014, анімація Анатолія Лавренішина КРАМНИЦЯ СПІВОЧИХ ПТАШОК та В ДЕРЕВАХ, режисерський дебют відомої сценаристки Марисі Нікітюк.

Під час фестивалю відбудуться спеціальні кінопокази від партнерів фестивалю: Італійська панорама від SediciCorto Film Festival (м. Форлі, Італія), ЇЇ РОЛЬ: жінки у та поза кадромвід Феміністичної майстерні (м. Львів) і підбірка українських короткометражок від молодіжної платформи СУК (Сучасне Українське Кіно). Новинкою цьогорічного фестивалю також є показ для найменших глядачів підбіркаанімаційних короткометражок ШОРТИКИ(4+).

Щорічна Wiz-Art Film School — освітній блок фестивалю — цього року закцентує увагу на практичних навичках у створенні кіно. Повна програма освітнього блоку – за посиланням.

У рамках фестивалю 22 травня о 11:00 у Білій залі Львівської міської ради відбудеться презентація новоствореної  Львівської кінокомісії, напівдержавної структури, котра покликана сприяти кінопроцесу у місті.

Квитки на покази та фестивальні абонементи можна придбати на сайті ticketclub.com.ua або цілодобово в антикафе Communa (Галицька, 1)

Коментарі закриті.