14-й кінофестиваль Wiz-Art’21 скасовано

Це постер 14-го Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art. Наша команда ще з жовтня 2020 року готувала його на липень під гаслом “До джерел: там, де ми справжні”.

Як і щороку, ми мали намір разом із вами дивитись найкраще українське та іноземне кіно, слухати майстер-класи, надихатись новими ідеями й зазирнути всередину себе.

Але цьому задуму не судилося здійснитися. 

Цього року вперше за свою історію 14-й КІНОФЕСТИВАЛЬ WIZ-ART НЕ ВІДБУДЕТЬСЯ.

Це рішення далось нам непросто, однак ми прийняли його в знак протесту, зважаючи на ситуацію довкола українського культурного процесу та знецінення роботи культурних менеджерів. Робота в культурі – така ж робота, як і інші, а культурні події вимагають інвестицій.

Залаштункові ігри, інтриги, непрозорість процесів й відсутність фінансування чи бодай сприяння з боку державних структур унеможливлюють якісне проведення фестивалю у 2021 році та суттєво підривають імідж країни у міжнародній спільноті. 

Ми розглядали проведення мініфестивалю. Проте провести його в скороченому вигляді – нереальне кураторське завдання, адже ми готували програму з мінімум 250 фільмів, які довелося б скоротити до максимум 50. Це несправедливо щодо команд, які створювали кіно й заслуговують на місце у програмі. Тому всі подачі, що були прийняті у 2021 році, залишаються актуальними разом з подачами у 2022.

Ми впевнені, що незаконні процеси з дестабілізації УКФ Наглядовою радою рано чи пізно отримають відповідну оцінку.

Наостанок дякуємо всім, хто підтримував нас в останні тижні й крокує з нами впродовж років! 

Залишаймося разом, Wiz-Art – #тількияскравекіно!

Команда Wiz-Art