Ольга Райтер у Школі кіноагентів SOFA

Директорка Львівської кінокомісії Ольга Райтер пройшла конкурсний відбір і стала однією з восьми учасників престижної освітньої програми Школа кіноагентів (School of Film Agents – SOFA). Міжнародний воркшоп SOFA, що скерований на підтримку кінопрофесіоналів з різних країн та реалізацію локальних кінопроектів, відбудеться 21–30 серпня у польському місті Вроцлав. Поїздку підтримав Goethe-Institut.

У рамках цьогорічної SOFA Ольга Райтер розвиватиме та працюватиме над проектом „Львівська кінокомісія і кінофонд”. Нагадаємо, що цього року у Львові було створено першу в Україні офіційну кінокомісію. Ольга переконана, що „Львів і Львівщина – багаті на цікаві кінолокації, але досі належно не оцінені кіновиробниками”. Тож мета її амбітного проекту – залучити якомога більше продюсерів і режисерів до зйомок у Львові та регіоні, рекламувати місто як яскраву кінолокацію і, таким чином, наповнювати місцевий бюджет. Особистим ментором Ольги стала Тамара Татішвілі, яка започаткувала кіноцентр і кінофонд у рідній Грузії, а зараз представляє Грузію у Eurimages – European Cinema Support Fund.

Учасників і лекторів цьогорічної програми SOFA оголосив засновник SOFA Ніколай Нікітін на 50-му Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах. Ніколай Нікітін також підкреслив унікальність молодих кіноменеджерів і важливість їхніх починань: „Такі проекти, присвячені майбутньому середньостатистичного фільму в усіх його формах, відіграватимуть вирішальну роль у розвитку кінокультури цих регіонів, особливо на тлі трансформації медіа. Ми дуже раді, що шість з восьми запропонованих проектів реалізовуватимуть жінки і вперше, учасником з Таджикистану, буде представлена Центральна Азія”.

Ольга Райтер – співзасновниця і директорка Wiz-Art, однієї з найбільш помітних і активних громадських організацій України у сфері аудіовізуального мистецтва. Випускниця слав’янської філології і культурних студій Львівського національного університету ім. І. Франка, Оля ще студенткою створила університетський кіноклуб. А з 2009 року стала директоркою Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів. Зараз Ольга співкураторка і співпродюсерка одночасно кількох освітніх кіноініціатив Львова (Wiz-Art Film School, Lviv Film Meetings).

Коментарі закриті.