Три фільми зі Львова у програмі ОМКФ-2016

Організатори сьомого Одеського кінофестивалю оголосили учасників національного конкурсу. Усього для участі було відібрано 20 короткометражних стрічок, три з яких – спродюсовані мистецькою формацією Wiz-Art в рамках Другого конкурсу кінопроектів.

Учасники

ЗГУЩІВКА реж. Катерина Горностай

У центрі короткометражки – вибух банки зі згущівкою. Ця комічна подія стає катастрофою для восьмирічного хлопчика і провокує героїв фільму на розмову про важливі і глибокі речі. Авторка анонсує: «Маленька катастрофа всередині маленької квартири може стати приводом для великих змін».

ЗУСТРІЧ реж. Жанна Озірна

Драма про Іншість, війну і кохання. Головні персонажі стрічки – молодий чоловік-переселенець, студентка-африканка і Львів. Автор так коментує ідею свого проекту: «Є шанс, що у Львові навчаться сприймати Іншість і бути дійсно відкритими до світу».

ЧОРНОГОРА реж. Тарас Дронь

Фільм про дорослішання: його час, межі і біль. На думку автора: «Дорослішання – це коли фантазії так і залишаються фантазіями». Центральний персонаж (підліток Юрко) тільки тоді стає старшим, коли наважується прийняти правду про свого батька. Разом з сином ілюзії втрачає і матір, яка брехнею намагалася «відтермінувати» розпад сім’ї.

Усі фільми було створено у 2015 році. Зйомки у Львові чи Львівській області із частковим залученням місцевих кінопрофесіоналів і волонтерів – були обов’язковою умовою конкурсу. Проекти-переможці отримали фінансовання на суму не більше 25 тисяч гривень на кожен проект. До участі у конкурсі приймалися ігрові короткометражні фільми на тему примирення, постконфліктного врегулювання і соціальної інтеграції.

Судити українські фільми буде професійне журі – український режисер і оператор Валентин Васянович, ізраїльська актриса Шані Кляйн, російський режисер Михайло Сегал і замдиректора кінофестивалю в Софії Міра Сталева. Окрім цього, національний конкурс буде судити журі міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI).

Повний перелік учасників шукайте за посиланням.

Коментарі закриті.