Кінорезиденція LISFF Wiz-Art 2023. Програма кінопоказу фінальних робіт

14 учасників та учасниць. 14 унікальних історій. 14 коротких фільмів. Такі різні, але кожен самобутній та щирий.
Такою видалась кінорезиденція LISFF Wiz-Art 2023, яка завершилась показом створених упродовж тижня кіноробіт під опікою менторок Валерії Сочивець та Анни Корж.

Програма кінопоказу

НАШ ДІМ 
17хв 20сек | Анна Ютченко Україна, 2023
У лютому 2022 року наша з подругою орендована квартира у Львові перетворилася на транзитний пункт. Друзі, знайомі та незнайомі виїжджали у більш безпечні міста в Україні та закордоном. У квартирі ми з подругою почали приймати людей. Дехто зупинявся на одну ніч, хтось на декілька. Ніхто не затримувався надовго, але всі вони залишали свої історії. Так наш дім став спільним.

ЧОМУ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ МОВЧКИ?
1хв 45cек | Наталка Яворська Україна 2023
Ця історія про запитання, які ставить сім’я мисткині від початку повномасштабного вторгнення, але головне про те, яке вона ставить сама собі. Протиріччя поглядів призводить до неможливості налагодити тихий діалог на рівні витягнутої руки, віднайти власний генетичний код. Це чесна спроба саморефлексії, яка завершується відкритим запитанням: «Чому не можна говорити мовчки?»
МАРЕВО
16 хв 00 сек | Роман Бордун Україна 2023
Мирослав працює листоношею у своєму селі. Він розносить газети та пенсії сусідам, ходить до військових на похорони. Після розмови із священником та мамою він вирішує покинути дім.
ДЕФІЦИТ УВАГИ
13 хв 30 сек | Ярема Голота Україна, 2023
На початку 2023-го року через сильний стрес повʼязаний з війною та розчаруванні в операторській професії я став дуже розсіяний та почав губити речі. Це стало початком дослідження мого ментального здоровʼя яке вилилося в документальний кіноесей про емпіричне сприйняття світу людини зі РДУГ (Розлад дефіциту уваги з гіперактивністю).

МОЯ ЛИСТІВКА
2 хв 11 сек | Тарас-Богдан Яремак Україна 2023
Часом буває одна подія підіймає на поверхню великий пласт неприємних думок та емоцій, що заповнюють собою простір навколо і викидають з часових рамок в бажання зникнути. Спроба зафіксувати цей стан в форматі відеопоезії.
ВІТА
12 хв 25 сек | Віта Стойкова Україна 2023
Неонатологиня Віта щодня має справу з недоношеними, кинутими на призволяще, та здоровими дітьми. Вона хоче мати власну родину, але всю себе віддає роботі. Незважаючи на відданість своїй справі, вона звільняється з пологового будинку, щоб стати до лав ЗСУ у медичному батальйоні. 
ПЕРЕД КАМЕРОЮ
12 хв 29 сек | Вадим Мочалов Україна 2023
Зйомки ігрового фільму київського режисера-студента Вадима зриваються початком повномасштабної війни. Після перших місяців вторгнення в хлопця з‘являється можливість зняти нову роботу: документальну, про місцевих жителів села Лукашівка, що втратили свої домівки під час окупації росіянами Чернігівської області.
ЗАГУБИТИ СЕБЕ
2 хв 26 сек | Ганна Трофімова Україна 2023
Інколи так хочеться…                                                                                                      
передати в чужі руки своє життя                                                                                          
слухати інших, не слухати себе                                                                                   
розчинитися в просторі, злитися, загубити себе.                                                                       
У 2023 році я гуляла по вулкану, поки він не діяв.
ЯК Я “СВЯТКУВАЛА” ДЕНЬ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ В ХЕРСОНІ 
9 хв 7 сек | Катерина Кроха Україна 2023 
Портрет міста Херсон під час затоплення через особисту історію перебування там.
WHY AM I HERE?
17 хв 44 сек | Олександра Плетенецька Україна 2023
Базіль вже другий рік проводить щорічну відпустку в Україні. Він приїздить сюди, аби документувати життя звичайних людей. Роблячи знімки та збираючи матеріали для книги, він намагається наблизитися до місцевих у містах, наближених до лінії фронту. Що спонукає іноземця покинути своє мирне місто, витратити накопичені кошти і приїхати в незнайому країну війни?
ЗУСТРІНЬ МЕНЕ В САДУ
7 хв 26 сек | Вероніка Шустер Україна, 2023
Епістолярій про дім, квіти як мову кохання та стосунки, які цвітуть попри відстань та війну. 
ФРАГМЕНТИ ЖИТТЯ
18 хв 00 сек | В’ячеслав Туряниця Україна 2023 
Під час роботи на будівництві, один із працівників вирішив зробити обідню перерву. Тим часом, молода дівчина Аліка доглядає за своєю пристарілою бабусею.

НЕВАГОМІСТЬ
9 хв 9 сек | Єлизавета Шерстньова Україна 2023
Звільнення рідного міста Херсону, спонукає Аню якнайшвидше повернутися додому, але її новий хлопець Фелікс намагається втримати дівчину з ним в Берліні.
ЛЕЛЕКИ ЗАВЖДИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ ДОДОМУ 
28 хв 41 сек | Ґала Козютинська Україна 2023
Ґала та Віктор шукають свій Рай на землі. Навіть під час війни. Тому вони купують занедбаний будиночок в Карпатах та починають його відбудовувати. Це місце, де панує мир та спокій, де можна вирощувати свою їжу, мовчати, бути беззахисними та пити каву з видом на гори та гніздо лелек. Але настає зима, яблуня у дворі замерзає, а Війна сягає Раю.