Architecture Shorts

10 червня о 21.00 у рамках проекту Майстерня міста 2014 мистецька формація Wiz-Art проведе показ короткометражних художніх та документальних фільмів про урбаністичні ініціативи міст, тренди у міському плануванні та архітектурі, що підкреслюють мінливу природу міста як безмежного джерела натхнення для кінематографістів – з розповідей про реконструкції, повторне використання, тимчасові функції приміщень, покинуті будівлі, і багато іншого.

Ми покажемо різні бачення і способи сприйняття міста в роботах, що тривають кілька хвилин. Це генерування діалогу між архітектурною практикою, яка знаходить натхнення в кіно, та кіно, що запозичує свої теми у архітектурі та міста зокрема.

Ми матимемо можливість поспостерігати, яким чином архітектура реагує на соціальні потреби – тимчасові потреби – чи то пак культурно-соціальні чи міські помешкання.

ВІДСУТНЯ КОЛОНА 8’ Натан Еді США 2012

Сучасна архітектура, і боротьба за її значення у світі, самі ці питання підіймаються у документальному фільмі, який розглядає битву за збереження будівлі колишньої  жіночої лікарні в центрі Чикаго, спроектованої сучасним архітектором Бертраном Голдбергом. Відкрите обговорення прибічників, що саме буде визначальним моментом у битві, щоб зберегти сучасну архітектуру, і ставлять питання, хто визначає майбутнє минулого?

ТАМ,  ДЕ МИ ЖИВЕМО 3′ Apt Studio & Asylum Films Великобританія 2008.Фільм знятий за допомогою техніки стоп-моушн протягом 3 тижнів восени 2008 року. Кожна сцена знімалася на саморобному візку dolly божевільним купою аніматорів.

ВЧОРА БУВ ПОГАНИЙ ДЕНЬ (Втрачені пам’ятки) 6’Фелікс Гапетцедер Сінгапур/Швеція 2014

Існує питання: чи є митець постколоніальним туристом, рушієм змін останніх кордонів у природі або в культурі? Вчора був поганий день є адаптацією погляду Деріди на архів як питання не для тих, хто зацікавлені у минулому, але для тих, хто зацікавлені у формуванні майбутнього, як виклик реагувати, обіцянку і відповідальність.

ТРЕТІЙ І СЬОМИЙ 10’ Алекс Роман Іспанія 2009

Анімаційна робота, що намагається проілюструвати архітектурне мистецтвом з фотографічної точки зору,  де основними предметами є вже побудовані простори. Іноді абстрактно. Іноді сюрреалістично.

ДОРОГІ ГОСТІ 15‘ Джаред Альтерман і Пауль Штюртц CША 2013

44 років тому здавалося гарною ідеєю заснувати сквот у мотелі в центрі міста Колумбія, штат Міссурі. Але протягом кількох років, мешканці почали вимагати ремонту. Коли доля знедоленої будівлі визнaчена, художник колективу “Rabid Hands” прибуває на місце події для надання невідкладної допомоги у зв’язку із занепадом душі приміщення.

МИ Й ДОСІ ПАМ’ЯТАЄМО 17’ Маріано Рентеріо Гарніка Мехіко 2012

Фільм про мексиканські кінотеатри, які протягом тривалого часу домінували на вуличній сцені. Літні люди згадують у своїх спогадах про минуле кінотеатрів, в той час як фільм зображує ті ж кінотеатрів в їх нинішньому стані.

5 МІСТ, 5 МІСЦЬ, ОДИН ДЕНЬ 13’ Каміла Робінсон Великобританія 2011

Цей короткий документальний фільм відвідує п’ять будівель в п’яти різних містах, та описують кожну з них протягом одного дня з коментарями місцевих жителів і відвідувачів.

CПАРТАК 3′ Іван Федорич Україна 2014

Спустошена спортивна база, позбавлена булої слави.

ІСЛАНДСЬКІ ОБ’ЄКТИ 8′ Рудольфас Левуліс Литва 2013

Ісландські об’єкти це свого роду відео живопису, в якому камера малює хитромудрі композиції, що складаються з красивих пейзажів Ісландії і випадкових об’єктів, поміщених в ньому.

Вхід безкоштовний

Тривалість показу – 83 хв.

Місце проведення: парк ім. Івана Франка, біля павільйону Майстерні міста

Коментарі закриті.