ANTIRETRO: від майбутнього до минулого

14 грудня о 19:00 та 21:00 мистецька формація Wiz-Art представить вибрані короткометражні фільми з часу заснування кіно. До уваги глядачів запропонують як фільми відомих режисерів, так і роботи тих, чиї імена незаслужено забуті.

Лише цього вечора – перший у світі мультфільм, перший в історії повністю абстрактний фільм, сюрреалістичні роботи Яна Шванкмаєра та Біла Плімптона, а також –  кумир багатьох поколінь дітей, створений Волтом Діснеєм, на великому екрані.

Жан-Люк Годар та Жан-П’єр Жене представлять класику французького гумору 60-х та 90-х, Артур Ліпсетт поділиться настроями канадського суспільства 60-х, Тодд Солондз власною персоною з’явиться у незвичному амплуа, а Вуді Аллен відкриє таємниці нью-йоркерців 2000-х. Цікавою знахідкою для глядачів стане перегляд фільму «Борг» португальського режисера Бруно де Алмейда, який був удостоєний Пальмової гілки у 1993 році.

14 фільмів акумулюють в собі непоборне прагнення до кіноексперименту, жагу до відкриттів, втілюють дух епохи і, незважаючи на час створення, ведуть жваву бесіду із сучасним глядачем.

Фільми транслюються мовою оригіналу з українськими субтитрами

ФАНТАСМАГОРІЯ 1′ Eміль Коль Франція 1908

Один із найраніших прикладів традиційної (мальованої) анімації, вважається першим у світі мультфільмом.

РИТМ 21 3′ Ганс Ріхтер Німеччина 1921

У “Ритмі 21″, який вважається першим повністю абстрактним фільмом, Ріхтер створив роботу чудової структурної єдності.

ДОСЛІДЖЕННЯ З ХОРЕОГРАФІЇ ДЛЯ КАМЕРИ 3’ Майя Дерен США 1945

Для цього новаторського авангардного фільму, Дерен зняла танцюриста Теллі Бітті, коли він виконує насичену послідовність танцювальних рухів в найрізноманітніших умовах, від лісової місцевості до вітальні, і, наприкінці, у внутрішньому дворику зі скульптурами. Ця робота вважається одним із перших визначних фільмів про танець, і спричинила чималий вплив на численні покоління художників і кінематографістів.

ДУЖЕ ДОБРЕ, ДУЖЕ ДОБРЕ 7′ Артур Ліпсетт Канада 1961

Перший фільм – класика канадської експериментальної анімації – це колаж звуків, особистих фотографій, вирізок із журналів та фрагментів відео.

ЛІНЬ 10′ Жан-Люк Годар Франція 1962

Покидаючи “Студіо ду Біянку” кінозірка Еді Константін наштовхується на зірку, яка також їде додому… а його не можна турбувати з її сексуальними послугами.

АСПЕКТИ ДІАЛОГУ 12 ‘ Ян Шванкмаєр Чехословаччина 1982

Опис різних форм комунікації у трьох частинах.

ПОЧУТТЯ 3′ Тодд Солондз США 1984

Перший фільм Тодда Солодза – це курсова робота у кіношколі Нью-Йоркського університету. Сам Солондз виконує головну роль у фільмі, він грає вразливого молодого хлопця, який не може жити без своєї коханої.

РЕЧІ, ЯКІ Я ЛЮБЛЮ, РЕЧІ, ЯКІ Я НЕНАВИДЖУ 7′ Жан-П’єр Жене Франція 1990

Домінік Пінон на камеру описує свої вподобання і речі, які ненавидить.

БОРГ 12′ Бруно де Алмейда Португалія/США 1993

Посеред загальнонаціональної кризи серія нищівних телефонних дзвінків на автовідповідачі створює значну особисту кризу у сімействі Косніків….

СЕКС І НАСИЛЬСТВО 7′ Біл Плімтон США 1998

За сім хвилин аніматор Біл Плімтон розповідає нам 24 віньєтки: сім з них однозначно про секс, десять про насильство, а сім інших про людські слабкості, зокрема тіло, що старіє.

ЗАКОХАНИЙ ДЖОРДЖ ЛУКАС 8′ Джо Нуссбау США 1999

У фільмі Джордж Лукас – студент коледжу у 1967 року, він страждає від творчого застою і намагається написати сценарій до фільму про космічного фермера, якому не пощастило із врожаєм “космічної пшениці”.

ЗВУКИ МІСТА, ЯКЕ Я ЛЮБЛЮ 4 Вуді Аллен США 2001

Фільм складається із уривків телефонних розмов 22 незнайомців, що йдуть вулицями Нью-Йорка.

ЕРОТИЧНЕ КІНО 3′ Роман Поланські Франція 2007

Випадок у кінотеатрі.

МІКІ МАУС 10′ Волт Дісней США 1928

Один із перших епізодів Міккі Мауса був створений в 1928 році Уолтом Діснеєм і Убом Іверксом на студії  Волта Діснея. В кінці 20-х років Волт Дісней навіть не міг собі уявити, що його персонаж Міккі стане одним із найбільш впізнаваних персонажів мультфільмів у цілому світі.

Вхід – 20 грн.

Запрошення можна придбати перед показом,

063 561 57 22 (Львів),

info@wiz-art.com.ua

Приєднатись до події у facebook, vk.

Wiz-Art – тільки яскраве кіно!

Коментарі закриті.