Lviv Film Meetings | Львівські кінозустрічі

розміщено в: новини | 0

13 та 14 грудня 2014 у Львові відбулися перші Львівські кінозустрічі / Lviv Film Meetings — освітній проект відкритих лекцій і презентацій українських режисерів, продюсерів, сценаристів та кіноменеджерів. Відвідувачі лекцій мали змогу першими дізнатися про майбутню концепцію розвитку кіногалузі на наступні п’ять років з перших вуст, а також послухати лекції про особливості фестивальної промоції та дистрибуції кіно.

Кінозустрічі розпочалися з підписання меморандуму про наміри співпраці щодо розвитку кіногалузі у Львові та Львівській області між Департаментом культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, Управлінням культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Львівською обласною конторою прокату кінофільмів та громадською організацією Wiz-Art — організатором Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art, а також Lviv Film Meetings. Це перший подібний документ, у якому сторони декларують свою готовність спільно працювати над розвитком кіно у Львові та області, зокрема, над створенням кінофонду та кінокомісії — спеціальних інституцій, що покликані допомагати фінансово та організаційно в створенні кінопроектів. Детальніше про те, як працюють кінофонди та кінокомісії у світі, розповіла у своїй презентації слухачам Lviv Film Meetings директорка Львівського міжнародного кінофестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art Ольга Райтер.

Про особливості майбутньої стратегії розвитку кіногалузі в Україні на найближчі п’ять років розповів начальник Управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Держкіно Станіслав Притула. За словами пана Притули, Держкіно, зокрема, буде працювати над упровадженням галузевого збору, за яким частина від проданого квитка буде йти на розвиток кіногалузі, перетворенням державних кіностудій на кіновиробничі комплекси, удосконаленням недержавного фінансування фільмів.

Директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич розповіла про особливості фестивального відбору фільмів і те, на які фестивальні програми слід звернути увагу українським режисерам.
Продюсер і засновник дистриб’юторської компанії «Артхаус-Трафік» Денис Іванов розповів, як змінився процес розповсюдження фільмів від перших років існування кіно як галузі й до сьогодні.

У лекції сценаристки Марисі Нікітюк ішлося про те, як подубувати гарну історію. Директор Національного центру імені Олександра Довженка Іван Козленко розповів про історію українського німого кіно і те, як Довженко-Центр працює над відновленням німих фільмів і пошуком втрачених стрічок. На завершення кінозустрічей культурологиня й співзасновниця Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» Надія Парфан розповіла про київську школу документального кіно і про сучасних українських документалістів, за творчістю яких варто стежити.

Ініціатор проекту мистецька формація Wiz-Art анонсувала свої наміри продовжувати організацію подібних кіноосвітніх заходів у майбутньому, зокрема, проводити спеціалізовані майстер-класи.

Проект Lviv Film Meetings відбувся за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації в рамках програми національно-патріотичних заходів «Українці, єднаймося». Партнером проекту виступила Державна агенція України з питань кіно.

ВІДЕОЗВІТ