Переможці Wiz-Art 2019

25 серпня оголосили переможців 12-го міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art. Гран-прі фестивалю здобув фільм режисера Богдана Мурешану з Румунії “Різдвяний подарунок”.

Переможців визначало міжнародне журі у складі Надії Парфан з України, Янніка Даля Педерсона з Данії та Сари Домбринк з Німеччини.

За увагу журі та глядачів змагалися 26 фільмів – 10 у національній та 16 в міжнародній програмах.

Гран-прі

“Різдвяний подарунок” Богдана Мурешану

Коментар журі: “Переможець цьогорічного гран-прі — це фільм, який використовує кіно красивим і цікавим шляхом, щоб розповісти важливу історію. Він веде нас назад у часі та демонструє таку страшну та неймовірну ситуацію, що вам важко втримати сміх. У центрі історії лежить історія, а сюжет розвивають близькі кожному персонажі. Ситуація миттєво захоплює й не припиняє дивувати. Кінотворці виявили неабияку відвагу, щоб висміяти історію власної країни. Вони розповідають історію тиранії в універсальний і близький кожному спосіб. Це політичний і водночас особистий фільм”.

Особлива відзнака

“В радості, і тільки в радості” Марини Рощини

Коментар журі: “Ми хочемо присудити спеціальну відзнаку фільму, який вразив нас тим, як він експресивно та делікатно розповідає про життєві труднощі та жагу до життя молодої матері. Прекрасний сценарій і режисура роблять фільм надзвичайно природним, а вміння зафіксувати складну природу життя й оригінальне розв’язання конфліктів лише підігрівають наш інтерес”.

Найкращий сценарій у міжнародному конкурсі

“Різдвяний подарунок” Богдана Мурешану

Коментар журі: “Фільм, який ми вирішили нагородити відзнакою за найкращий сценарій — це фільм про сім’ю, яка потрапила в надзвичайну ситуацію. Невинна дитяча уява раптово виявляє небезпеки життя в тогочасному суспільстві. Реальні події — це кістяк, який допомагає розповісти вигадану історію, яка нікого не залишить байдужим. Вона дає глядачу змогу поринути в історію й навчитися на чужому досвіді. Постійні сюжетні перипетії дивують, проте глядач розуміє рішення персонажів. Це фільм, якому вдалося повністю розкрити свою історію”.

Найкраща режисура міжнародного конкурсу

Свен Брессер “Літо та все інше”

Коментар журі: “Лауреат нагороди за найкращу режисуру — це фільм, який просто не міг би існувати без свого режисера. Зображення дружби, прагнення кращого життя й примирення з тим, що настав час прощатися з минулим, неабияк нас зворушили. Акторська гра реалістична, але водночас дуже жива. Операторська робота та звукове оформлення дають фільм легкості й чуттєвості — усе сходиться воєдино, без якихось обмежень. Маленькі інтимні моменти дають глядачам змогу справді заглибитися в персонажів. І це нам надзвичайно сподобалося”.

Найкращий український фільм

“Кохання” Микити Лиськова

Коментар журі: “У цьому фантастичному й неймовірно креативному фільмі твориться приречений і апокаліптичний світ, який припрошує глядачів поринути в шаленство почуттів, не стаючи з місця. Торкаючись суспільних проблем в Україні та світі, цей творчий фільм розкривається гумористично й на багатьох різних рівнях. Деякі з них ми не змогли осягнути, але вони однозначно інтригують, тож нам захотілося негайно переглянути його ще раз, щоб побачити ще щось. Ми аплодуємо цьому відважному фільму та зухвалим і курйозним рішенням його творця”.

Приз глядацьких симпатій Міжнародного конкурсу

“Анна” Декель Беренсон

Приз глядацьких симпатій Національного конкурсу

“Плюс один” Мирослава Клочко

Коментування вимкнене.