Wiz-Art Lab 2019

З 19 по 25 серпня в рамках 12 Львівського міжнародного кінофестивалю Wiz-Art відбудеться традиційна WIZ-ART FILM LAB – освітня частина фестивалю, яка передбачає серію зустрічей, лекцій, презентацій, показів та майстер-класів від українських та міжнародних кінопрофесіоналів. Участь у лабораторії – безкоштовна.

Цьогоріч спікери привідкриють завісу власної кухні і поділяться тим, що наважилися побачити  – DARE TO SEE:

– як продавати короткометражне кіно;

– що таке авторська анімація;

– як писати сценарії до комедійних фільмів та що таке гумор у кіно;

– що таке авторське документальне кіно.

Запрошуємо на розмову з Надією Парфан (Україна) про її досвід як режисерки в документальному жанрі та на корисний майстер-клас гості з Берліна Сари Домбринк (Німеччина) про те, які фільми продаються і чому? Режисери Яннік Даль Педерсон (Данія) та відеомитці YAREMA&HIMEY (Україна) проведуть зустрічі у форматі Q&A, а український аніматор Микита Лиськов поділиться власним досвідом творення фільмів у практичному майстер-клас з авторської анімації.

МАЙСТЕР-КЛАС З АВТОРСЬКОЇ АНІМАЦІЇ. Микита Лиськов (Україна)

Микита Лиськов створює авторську некомерційну анімацію, займається цим вже більше 10 років, постійно бере участь у кінофестивалях, проводить лекції-кінопокази з історії анімації, організовує і веде заняття в «Школі авторської анімації» в Дніпрі. Його анімаційний фільм «Я купив велосипед» отримав гран-прі фестивалю «Де кіно», а його нова робота «Кохання»  — стала першим українським мультфільмом-учасником міжнародного фестивалю анімації Ансі у Франції. 

Під час майстер-класу Микита покаже свої анімаційні фільми, детально розповість про їх створення, звідки приходять ідеї та навіщо в сучасній Україні займатися авторською анімацією.

 

МАЙСТЕР-КЛАС. ЗАБІГ НА ДОВГУ ДИСТАНЦІЮ: ШЛЯХ РЕЖИСЕРКИ В НЕІГРОВОМУ КІНО. Надя Парфан (Україна)

Надія Парфан вивчала культурологію, антропологію та урбанізм. У 2014-15 роках навчалась на курсі документальної режисури у Школі Анджея Вайди. Надія креативна продюсерка кіномайстерні MyStreetFilmsUkraine, співзасновниця фестивально-виробничої компанії “86”. У своєму майстер-класі Надія розповість про свій 3-річний досвід роботи над фільмом “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго” та формування себе як режисерки.  

 

МАЙСТЕР-КЛАС. ПІСЛЯ ФЕСТИВАЛІВ – ПРОДАЖ КОРОТКОГО МЕТРУ. Сара Домбринк (Німеччина) 

Сара Домбрінк, менеджерка з продажу та розповсюдження короткометражних фільмів компанії «Interfilm» у Берліні, окреслить, як налаштована комерційна сторона бізнесу короткометражних фільмів, і розповість, що саме робить фільм перспективним з точки зору продажу, показавши кілька комерційно успішних прикладів короткометражних фільмів та тих, хто не мав такого успіху.

 

Q&A. ЯННІК ДАЛЬ ПЕДЕРСОН (Данія) 

Яннік Даль Педерсен – данський режисер і сценарист, фокусом його кінематографічної діяльності є сатира та комедія, і зараз він працює над комедією «Сентропа» і комедійним серіалом «Чудовий Копенгаген». У Львові Яннік покаже свою найвідомішу комедійну короткометражку «Трикутники щастя» та відповість на запитання глядачів.

 

ТРИКУТНИКИ ЩАСТЯ 12′ Яннік Даль Педерсен Данія 2014

Це гіпер-реалістична комедія про фінансову кризу, фасади і сімейне життя. Ханне і Карстен відчайдушно намагаються йти в ногу з ілюзією щасливого сімейного життя до цікавих сусідів. Вони були такими ж, як і всі інші в передмісті, але фінансова криза завдала важкого удару. Але як йти в ногу з ілюзією щасливого життя в період кризи?! Фінансової кризи.

 

Q&A. YAREMA & HIMEY (Україна)

Ярема Малащук та Роман Хімей родом з міста Коломия (Івано-Франківська область, Україна), зараз працюють і проживають в Києві. Спільно працюють в різних видах візуального мистецтва, як режисери, художники та оператори-постановники. Нагороджені другою спеціальною премією в галузі сучасного мистецтва PinchukArtCentre Prize 2018. Співпрацювали з голландською групою художників Metahaven над фільмом Рідне місто та режисером Філіпом Сотниченко (Син, Цвях та Технічна перерва). Наразі дует працює над персональними арт-проектами та над дебютним повнометражним фільмом “Зарваниця”.

Під час Q&A відеомитці покажуть свої роботи:

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА 8‘

НА КОГО ТИ НАС ПОКИДАЄШ, БАТЬКУ НАШ 9‘

НА ПАМ’ЯТЬ ВТРАЧЕНОГО КОХАННЯ 30‘

DOCUMENTING CXEMA 9‘

ЦВЯХ 32‘

Коментування вимкнене.