Переможці Wiz-Art 2020

13 вересня оголосили переможців 13-го Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art. Гран-прі фестивалю здобув фільм “Не спи, будь напоготові” режисера Пам Тьєн Ана з В’єтнаму.

Переможців визначало міжнародне та національне журі у складі Богдана Мурешану, Юлії Сінькевич, Анни Корінек, Декеля Беренсона, Івана Козленка та Катерини Горностай, а також глядачі.

За увагу журі та глядачів змагалися 30 фільмів – 12 у національній та 18 в міжнародній програмах.

Гран-прі

“Не спи, будь напоготові” Пам Тьєн Ан

Коментар журі: “За оригінальність у формуванні унікального сторітелінгу і за уміле й тонке багатство деталей”

Синопсис: Мотоциклетна аварія біля вуличних прилавків на розі в загадковій історії трьох юнаків.

Спеціальна відзнака у міжнародному конкурсі

“Південна лихоманка” Томаса Вудрофа

Коментар журі: “За неперевершену операторську роботу”

Синопсис: Аманда, догідлива, самотня жінка, якій за сорок, живе зі своїм 16-річним сином Даніелем у горах на півдні Чилі. Друг Даніеля, Октавіо, випадково поранюється під час полювання в лісі. Аманда бере на себе його лікування, і між ними виникає тісний зв’язок. Вони виявляють, що контакт із раною викликає задоволення, якого хочеться ще й ще.

Найкращий сценарій у міжнародному конкурсі

“Кавуновий сік” Ірене Морай

Коментар журі: “За сміливе й елегантне розкриття складної теми”

Синопсис: Барбара і Пол кілька днів відпочивають з друзями в будинку на природі. З допомогою Пола, на лоні природи, між слізьми та сміхом, Барбара загоїть старі рани й заново окреслить свою сексуальність.

Приз глядацьких симпатій у міжнародному конкурсі

“Традиція” Іосеб “Сосо” Бліадзе

Синопсис: Двоє німецьких туристів, Крістіан і Даніель, подорожують Грузією. Вони шукають, де б поїсти в селі й неочікувано опиняються на грузинському весіллі. Там і починаються справжні пригоди.

Найкращий український фільм

“Врятуйте мене, лікарю” Дмитра Грешка

Заява журі: “Цього року серед українських фільмів переміг той, що міг би мати однаковий з фестивалем лоґлайн — “Я з тобою”.

За повагу до реальності, упакованої автором в делікатну розповідь і за неймовірну довіру людини в кадрі до автора фільму, що тримає в руках камеру — головний приз фестивалю Wiz-Art в національному конкурсі ми вирішили віддати фільму “Врятуйте мене, лікарю!” Дмитра Грешка”

Синопсис: Фільм розповідає про роботу бригади швидкої допомоги в новорічні свята в Києві. Головні герої — три працівники бригади швидкої допомоги: лікар, фельдшерка і водій, а також пацієнти, з якими вони стикаються впродовж робочої зміни.

Спеціальна відзнака 1 у національному конкурсі

“Килим” Наталії Кисельової

Заява журі: “За створення ліричного образу українського підлітка, в життя якого любов і війна входять однаково стрімко та доленосно, породжуючи невідоме досі почуття турботи та самопожертви на шляху дорослішання й прийняття Іншого”

Синопсис: Толiк — підліток, який живе у прифронтовому містечку разом із своєю мамою. Щодня вона просить його випрати килим, але йому не до того, він і його друзі мають бізнес — вони торгують рибою. До того ж, він закоханий у молоду жінку та допомагає їй із немовлям. Так, за життєвими труднощами, ніхто не помічає, як приходить війна.

Спеціальна відзнака 2 у національному конкурсі

“У нашій синагозі” Івана Орленка

Заява журі: “За зрілий і стриманий стилістичний підхід, який вміло передає кафкіанську суть незавершеного оповідання “Звір у синагозі”. Короткометражний фільм майстерно творить відчуття передвістя, властиве оповіданню 1923 року, і саме це дає фільму жити власним життям”

Синопсис: Хлопчик хоче дізнатися, що сталося в старій місцевій синагозі. Захоплений пошуками, він ганяється за чимось, чого ніколи не бачив, і не звертає жодної уваги на те, що відбувається навколо.

Приз глядацьких симпатій у національному конкурсі

“У нашій синагозі” Івана Орленка

Синопсис: Хлопчик хоче дізнатися, що сталося в старій місцевій синагозі. Захоплений пошуками, він ганяється за чимось, чого ніколи не бачив, і не звертає жодної уваги на те, що відбувається навколо.

Головний Приз сценарної майстерні Keep It Short

“любоу/miłość” Кирила Земляного

Коментар журі: “За дотепне зображення трагікомічного інтимного досвіду”

Спеціальна відзнака сценарної майстерні Keep It Short

“Владою, даною мені” Євгенії Цаценко

Коментар журі: “За поєднання універсальної історії та локального контексту”

Додатковий приз сценарної майстерні Keep It Short

“любоу/miłość” Кирила Земляного

Коментар журі: “За чесне авторське бачення і світ, в який цікаво вдивлятися”

Переглянути фільми можна на Wiz-Art Film Festival Online до 23:59 13 вересня (за Києвом).

13-й Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art відбувся за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради та Державного агентства України з питань кіно

Cценарна майстерня Keep It Short відбулася у партнерстві з PATRIOT Rental, All about storytelling та СУК.

Організатор: кураторське об’єднання Wiz-Art

Коментування вимкнене.