Переможці Wiz-Art 2016

Дев’ятий Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art оголосив цьогорічні фільми-переможці. Гран-прі здобула стрічка канадійського режисера Патріса Лаліберте з Квебеку “Естакада”. Найкращим українським фільмом стала стрічка Філіпа Сотниченка “Син”.

Нагородження переможців відбулося 4 серпня, у день-закриття Wiz-Art 2016 у Львівському палаці мистецтв. Найкращі стрічки фестивалю оголосили члени журі — німецький режисер Віллі Ганс, українська кінокритикиня Дарія Бадьйор та польський режисер Гжегож Дембовскі. Окрім гран-прі, нагороди також присуджували у номінаціях “Найкраща режисура”, “Найкращий сценарій” та “Найкраща операторська робота”, “Найкращий український фільм” та “Спеціальна відзнака”.  Глядачі також обрали своїх фаворитів.

Гран-прі

ЕСТАКАДА 19’ Патріс Лаліберте Канада 2015
Однієї ночі 17-річний Метью йде до естакади, щоб зробити графіті.

Коментар журі: За зображення справжнього болю без сліз та історію про втрату з легкою посмішкою у кінці.

Найкращий сценарій та приз глядацьких симпатій у міжнародному конкурсі

ВАННА 13’  Тім Ельріх Австрія, Німеччина 2015
Три брати намагаються пірнути у спогади власного дитинства за допомогою старої сімейної фотографії, де вони у ванні.

Коментар журі: За правдиву та витончену історію про пекельну складність бути сім’єю.

Найкраща операторська робота

ЗМІНА В ПОГОДІ 17’ Муіріш Кроулі Ірландія 2015
Майкл, молодий чоловік, який живе в сільській місцевості в Ірландії, щосили намагається пристосуватися до раптової зміни у його таємному житті.

Коментар журі: За проникливе зображення крихкого внутрішнього стану людини у її прагненнях вписатись у зовнішній світ.

Найкраща режисура

ПОВЕРНЕННЯ ЕРКІНА 28’ Марія Гуськова Росія 2015
Еркін виходить з тюрми. Він намагається повернутись у своє попереднє життя. Але життя змінилось, й Еркін не знає, чи зможе він жити на свободі.

Коментар журі: У чутливий та тихий спосіб цей фільм має справу з трагедією життя. Він розказує нам про здатність особистості змінюватись на краще і про ті труднощі та упередження, з якими зіштовхуєшся і про неможлливість прощення. Також це і надія.

Найкращий український фільм

СИН 16’ Філіп Сотниченко Україна 2015
Під час політичної кризи молода пара знаходиться у процесі розлучення. Мати хоче виїхати з дитиною за кордон, але батько проти.

Коментар журі: За сучасну історію про чоловіка, який вчиться, що найважливіше у житті, та про побудову персонажів, які не добрі чи погані, а просто справжні.

Спеціальна відзнака

КРОВ 13’ Валерія Сочивець Україна 2016
Молода віолончелістка Настя закохана в свого друга-підлітка Юру. В якийсь момент життя, між репетиціями та вечірками, вона захотіла щоб він став першим, але не кожен хлопець наважується на це…

Коментар журі: Спеціальну відзнаку отримує фільм, який працює з наповненням та зображення у вишуканий експериментальний спосіб. Фрагментальна оповідь захована у пазлах визначень.

Приз глядацьких симпатій в українському конкурсі

ЧОРНОГОРА 18’ Тарас Дронь Україна 2016

Дванадцятирічний Юрко живе у далекому гірському селі удвох із мамою. Тато Юрка поїхав на заробітки у Польщу. Боротьба за батькову вантажівку перетворюється на історію дорослішання.

Коментування вимкнене.