Переможці Фестивалю Wiz-Art 2010

Відомі переможці ІІІ Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art 2010, що відбувся 20-23 травня у Львові. На фестивалі було показано 105 фільмів з 30 країн, які відібрані з близько 500 поданих заявок. З них 53 фільми взяли участь в конкурсній, 52 – в позаконкурсній програмі.

Міжнародне журі в складі турецького режисера Озана Ачіктана, словацького медіахудожника Антона Чєрни, шведської режисерки Анни Клари Орен та українського продюсера Олександра Дебича обрали переможців у номінаціях «найкращий ігровий фільм», «найкращий анімаційний фільм» та «найкращий експериментальний фільм».

Фільм “ВОЛОССЯ” французького режисера Жульєна Алара отримав нагороду за “Гарно зроблений фільм, де проста історія має глибоке закінчення” і був визнаний найкращою ігровою роботою з 26 конкурсних фільмів цієї номінації.

В секції анімаційних фільмів змагались 16 фільмів і найкращим став американський“ЖАХЛИВА РІЧ НА АЛЬФІ-9!” ДжейкаАрмстронґа. “Ця простота і довершеність дає відповідь на велику помилку” – прокоментувало свій вибір почесне журі.

Італійський фільм “ВІДЕОГРА: ПОВТОРЮВАНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ” режисера Донато Сансоне переміг в номінації найкращий експериментальний фільм і отримав нагороду “За 3D-вимірну глибину у 2D-просторі. Довершена історія у якості Lo-Fi”

 

Найкращим фільмом конкурсу Фестивалю WIZ-ART’2010 було визнано “ДЕНЬ ЖИТТЯ” (режисер ДжунКвок, Гонконг), він отримав Гран-прі. “Фільм з сильною режисурою, де відчуття присутності не залишає від початку до кінця, де надія зіштовхується з реальністю” – так охарактеризували свій нелегкий вибір журі і найвища нагорода фестивалю, кришталева статуетка, їде в Гонконг.

Особливу відзнаку журі отримав фільм “СЕҐАЛ” Ювала Шані, режисера з Ізраїлю. “Сильний фільм про самотність і про те, як бути аутсайдером і як жити з цим. Фільм з чудовою грою” вразив журі, і, хоч і не отримав перемогу в жодній номінації, все ж він не міг залишитись непоміченим.

Після кожного конкурсного сеансу проводилось голосування глядачів і два фільми розділили між собою перемогу і любов «Глядацьких симпатій». Ними стали іспанський фільм “ВІН НІКОЛИ НЕ ЗРОБИВ БИ ЦЕ” (режисер Анартз Зуазуа) та норвезький фільм “ГРА З АНГЕЛАМИ” (режисер Йаде Харем Акснес).

Протягом 20-23 травня діяла мистецька експозиція, створена спеціально до Фестивалю. Графіка, живопис та фотороботи були розділені на три групи, в кожній з яких було визначено переможця за голосуванням відвідувачів. Найкращою роботою в номінації “GirlsPower” обрали “b-h” Олександра Гнатенка (м. Відень, Австрія), переможцем в номінації “Finish” стала Маріша Романова з Ужгорода з роботою «Дитинство», а найкращою серед робіт в номінації “PulpFiction” визнали Оксану Розманн з міста Тячів і її «Автопортрет Копперфільд».

Насичена програма цьогорічного фестивалю дала змогу відвідати пізнавальні майстер-класи і концептуальні вечірки, поспілкуватись з українськими та іноземними режисерами. Щодня виходив спеціальний випуск щоденника Фестивалю з актуальними інтерв’ю та рецензіями на фільми програми. Спеціально до Фестивалю був випущений каталог, де зібрана вся інформація про режисерів і продемонстровані фільми.

Фестиваль Wiz-Art був організова творчим угрупуванням, яке займається діяльністю в сфері кіно, музики та візуального мистецтва.

Вперше Фестиваль Wiz-Art підтримала Львівська міська рада, обравши цей проект одним із найкращих на конкурсі соціально-культурних проектів.

Серед партнерів Wiz-Art’у Львівський Палац мистецтв і особисто директор Юрій Гнатковський, спонсорами Фестивалю стали Турецькі Авіалінії, партнерами були Студія «Ейфорія», Акціонерне товариство «Гал-Експо», Таксі «Софія», меблі «Puf Puf», компанія «Імідж TV» та клуби міста «CoffeeIn», «Pozitiff» і «DJClub».

Третій Wiz-Art став ще одним кроком назустріч всьому світові, а зокрема – назустріч Європі. Чотириденний фестиваль був проведений на високому професійному рівні і гідно представив Львів на фестивальній мапі світу.

Томаш Юркєвіч (Польща), Ана Мендес (Португалія), Тоні Донох’ю (Ірландія)

інші фото з фестивалю

До зустрічі наступного року!

Wiz-Art – тільки яскраве кіно!

Коментування вимкнене.