МОЗАЇКА МІСТА. Urban Shorts

Ми любимо своє місто!

Зіткані із тисяч окремих частинок міста, часом надто впорядковані, а деколи дуже хаотичні, існують завдяки взаємодії. Деякі з цих частинок зникають тихо і непомітно, а інші – у всіх перед очима, на жаль безслідно. Те, що ми маємо у нашому місті і те, що втрачаємо залежить від нашої взаємодії. Давайте дивитись кіно – це теж частинка міста, яка залежить від нас.

Місце – площа біля пам’ятникові Бандері

вхід вільний

 

МАЙОРІТИ 10′ Пілар Бебеа Угорщина 2018

У світі, де націоналізм став знаменом частини політичного дискурсу, цей фільм є критикою націоналізму як явища й іноді його абсурдності. Стрічка досліджує й наповнює глибшим змістом подію, що відбувається кожного дня на площі Кошута перед будівлею парламенту в Будапешті.

 

ОПЕРАЦІЯ «ЕКСКУРСІЯ ДЖЕЙН» 16′ Леонгард Мюльнер, Робін Кленґель Австрія 2018

Експериментальний короткометражний фільм, що базується на антиутопічному шутері Tom Clancy’s: The Division. Зону бойових дій у грі привласнено за допомогою художньої операції: воєнне середовище заново використовують як екскурсію по місту. Місцеві перехожі уникають боїв і стають мирними туристами цифрового світу, який є детальною копією середмістя Мангеттена.

 

КОЛІР ФАСАДУ: СИНІЙ 22′ Олександр Радинський Україна 2019

Флоріан Юр’єв – архітектор, художник, скрипковий майстер, теоретик і поет. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проект — київську «Летючу тарілку» — від перетворення на частину торговельного центру, Флоріан Юр’єв розпочинає кампанію проти свавілля столичних забудовників.

 

ОГОРОЖА 6′ Г’юґо Фарако США 2019

«Tapume» португальскою означає «огорожа навколо забудови», і саме на них бразильський митець Луїз д’Орей знаходить матеріали для своїх колажів. У цій стрічці ми спостерігаємо за творчим процесом, що починається на вулиці, триває в студії і завершується, знову ж таки, на вулиці.

 

ЕРЕБЕТА 3′ Франсуа Вожель Франція 2019

«Еребета» підкидає нас вгору над містом. Ми відбиваємось від тротуару, пурхаємо між будинками, минаємо вулиці. Погляд у стрибку на сучасну Японію під звучання традиційної композиції «Курода Буші».

 

БЕЗПРОГРАШНИЙ ВАРІАНТ 6′ Нііна Вальтер Німеччина 2018

«Безпрограшний варіант» — це епізод зі щоденного міського божевілля Берліна. Зустріч зразкової інспекторки з паркування і групи самовпевнених грабіжників-аматорів.

 

КУДИ МИ ПРЯМУЄМО 10′ Єла Гаслер Франція 2018

Париж, 2017: навесні обирають нового президента, а надзвичайний стан триває. Він просочується у всі закутки столиці, не оминажючи увагою старі й нові монументи. Місто намагається відновити свою невинність і тим часом м’яко повертається до буденного життя в рамках конституції.

 

РОЗДІЛЮВАЧ ТРАНСПОРТНИХ ПОТОКІВ 14′ Йоган Пальмґрен Швеція 2018

У Стокгольмі встановили спеціальний засіб, який має розмежовувати транспортні потоки, пропускаючи тільки автобуси. Утім, ситуація стає катастрофічною, адже сотні людей на легкових авто далі намагаються проїхати там — і нищать свої автівки. Трагікомедія людських провалів.

 

Коментування вимкнене.