Наважся побачити

Розмитість є визначальною ознакою нашої тремтячої епохи. Ні, самі кадри ми бачимо чітко, вони соковиті й сексуальні, однак це не забезпечує видимість.

Ми певні – для того, аби розгледіти, треба дистанціюватись. Треба не боятись зробити кілька кроків у невідоме і бути готовими, що розмитий об’єкт у полі зору – ми самі, – втілення людства сьогодні. З надією, що все це “просто кіно” і все як у добрій казці рано чи пізно минеться, ми крокуємо у майбутнє.

Турбулентність в нашому житті присутня постійно, це впливає на наш вибір програми, візуального стилю, меседжу. Було б дивно сказати, що ми поза політикою.

Wiz-Art роблять люди, які ніколи не жили без криз. За наше життя трапилось кілька революцій та продовжується війна з Росією. Нещодавна зміна політичної влади в Україні і прихід нових-старих популістів як у нас, так у ряді европейських країн, шокувала нас рівноцінно.

Багаторічна недолуга культурна політика, відсутність критичного мислення є чи не найважливішими причинами, чому наш проєкт досі потрібен. Це особистий вибір, це вибір політичний.

Наша програма складена так, аби передовсім комунікувати з глядачем, ми не ставимо собі за ціль конкурувати за світові прем’єри чи змагатись за приїзд зірок. Ми полюємо за сенсом. Упорядкування фільмів, себто упорядкування ідей дозволяє нам сформувати смисловий напрям. Тут і проблема популізму, біженців, прав людини та одвічне питання “бути чи не бути”. Постколоніальний чи імперський тип мислення, цифрова революція, втручання в особистий простір через медіа та гостра соціальна боротьба також вилились та відобразились у нашій цьогорічній програмі.

Розмитість є визначальною ознакою нашої тремтячої епохи і її ніяк не уникнути. Ми не обіцяємо, що після перегляду фільмів з цьогорічної програми ви сфокусуєтеся та зрозумієте все про світ. Однак ви, як і ми, наважитесь.

О.Р.

Коментування вимкнене.