Переможці LISFF Wiz-Art 2015

8 Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art оголосив переможців у національному та міжнародному конкурсі.

Найкращі фільми визначали польська режисерка Катажина Ґондек, австрійський режисер Крістоф Шварц та український режисер Олександр Ратій.

ПРИЗ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ – національний конкурс

ДАВАЙ НЕ СЬОГОДНІ 18′ Христина Сиволап Україна 2014

Дідусь Льоша та бабуся Христя вирішили померти в один день. Та в старого постійно знаходяться причини, аби відкласти цю подію. Стає зрозуміло: в голові діда зріє якийсь план. Старому доведеться піти на відчайдушні вчинки, аби втілити задумане в життя та переконати бабцю відкласти день спільної смерті.

ОСОБЛИВА ВІДЗНАКА

Особлива відзнака за створення казкового світу сучасними інструментами – КРАМНИЦЯ СПІВОЧИХ ПТАШОК Анатолія Лавренішина.

КРАМНИЦЯ СПІВОЧИХ ПТАШОК 18′ Анатолій Лавренішин Україна 2014

У 1682 році під час своєї останньої подорожі до Османської імперії Антуан Галлан занотував декілька історій, що розповів йому бродячий чернець. Невідомо чому, але вони так і не увійшли до славнозвісного видання «Тисяча і одна ніч». Минуло більше, ніж 300 років, і анімаційна студія «Маркус Фільм» втілила одну з найфантастичніших історій зі збірки про принца Будуша та нарекла її – «Крамниця співочих пташок».

НАЙКРАЩИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФІЛЬМ

За неймовірну делікатність оповіді, головний приз в українському конкурсі йде фільму ВІДДАЛІК Катерини Горностай.

ВІДДАЛІК 12′ Катерина Горностай Україна 2015

«Ми будемо з тобою разом, допоки смерть не розлучить нас» – це відповідь на питання «доколи?». А як щодо іншого питання – «як ми будемо?». Бо коли закінчиться закоханість, доведеться вирішувати «як». І «як довго» також. Молода пара шукає відповіді на ці питання.

ПРИЗ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ – міжнародний конкурс

ТОЙ ДЕНЬ МІСЯЦЯ 30′ Жірасая Вонґсутін Таїланд 2014

Ґой та Лі – найкращі подруги. Їхні місячні щоразу починаються однаково. Одного разу Ґой виявляє, що вперше її менструація почалася не того самого дня, що й у подруги.

НАЙКРАЩА ОПЕРАТОРСЬКА РОБОТА

За те, як камера передає цю трагічну історію, приз за найкращу операторську роботу іде фільму КОРАБЕЛЬНА АВАРІЯ Морґана Кніббе.

КОРАБЕЛЬНА АВАРІЯ 15′ Морґан Кніббе Нідерланди 2014

У жовтні 2013 року судно, що перевозило 500 біженців з Еритреї, потонуло біля берегів італійського острова Лампедуза. Щонайменше 360 осіб загинуло. Авраам, один із потерпілих, проходить через кладовище затонулих кораблів, із жахом згадуючи трагедію. Тим часом у гавані сотні трун завантажуються на військове судно.

НАЙКРАЩИЙ СЦЕНАРІЙ

За прозоре і чітке зображення розмитого сенсу приз за найкращий сценарій отримує фільм МИСТЕЦТВО Андріана Сітару.

МИСТЕЦТВО 19‘ Адріан Сітару Румунія 2014

Двоє авторів фільму знаходять ідеальну чотирнадцятирічну дівчину для свого нового кінопроекту. Тепер їм потрібно переконати неохоче налаштовану матір дозволити зіграти доньці роль жертви сексуального насилля. Слідом йдуть дотепні аргументи на тему правильного виховання дітей, про насильство і, звісно ж, про жертви, необхідні в ім’я великого мистецтва.

НАЙКРАЩИЙ РЕЖИСЕР

За унікальну чуттєвість приз за найкращу режисуру БУРЕВІСНИКАМ Леа Місіус.

БУРЕВІСНИКИ 22′ Леа Майсюс Франція 2014

Антонін та Леонор полюють на жайворонків. Наскільки хлопець є смиренним, настільки його сестра ненаситною. Одного дня їх атакує пес.

ГРАН-ПРІ

За надання нам квитків у гру, яку ми граємо, Ґранд Прі 8 Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art іде ХАЩАМ САТАНИ Віллі Ганса.

ХАЩІ САТАНИ – 1  29’ Віллі Ганс Німеччина 2014

Курка зарізана, пісня проспівана, озеро перетнуте, а дівчина-автостоперка ніколи не здогадувалася, у якому місці вперше зверне на узбіччя. Одне певне: завдання зрозуміти інших людей – не з легких.

Коментування вимкнене.