Архіви пам’яті

22 серпня о 18:30 в Червоній залі Кінопалацу на Театральній, 22 ми переглянемо програму архівних фільмів.Це історії як персоналій, так і цілих рухів й соціальних явищ. Наша підбірка робіт з усього світу демонструє різноманіття архівів та підходів до роботи ним, а також вражає інтимною оповіддю. 

Вхід за квитками або купити абонемент на всі події

Програма фільмів

ЖОВТА МАЗДА І ЙОГО СВЯТІСТЬ 10′ Сандра Ерман Руанда 2018

Концептуальний експеримент про те, що означає починати фільм з чорного кадру, переходить у витончену особисту подорож життям режисерки. Історія про кохання бельгійського місіонера й руандійської дівчини, і що вона означає для їхньої доньки.

ДЕРЕВО 6′ Олег Чорний Віктор Кизима Україна 2019

Фільм оповідає історію особистої творчості. Багато років він вважався втраченим, але у 2018-му його випадково знайшли. Коли його оцифрували, то виявили певні візуальні пошкодження. Кінорежисери і звукові редактори доносять важливу метафору: як і митець-початківець відкриває для себе нові форми за роботою над деревом, цей фільм розкриває новий зміст серед понищених кадрів.

 

БАЧИТЕ ЇХ? – ПОВТОР 8′ Кларисса Т’єме Німеччина 2019

Облога Сараєво, 1992 рік. Тримаючи камеру в руці, чоловік стежить за загрозою, яка розгортається на його очах. Отримані з камери метадані тепер допомагають контролювати  робота, який пересуває промінь світло точнісінько так, як рука пересувала камеру. Болюча сцена оживає заново.

 

ОБЛИЧЧЯ МІГРАЦІЇ 28′ Стефан Крусе Данія 2018

«Обличчя міграції» висвітлює потік біженців на шляху в і через Європу. Фільм базується на світлинах біженців і повертає свій об’єктив на нас — його творців і споживачів.

 

ПАЛАЦ “САХАРА” 8′ Зелі Дюран-Каліфа Франція 2018

Всередині готелю «Палац Сахара» панують тиша, розруха й пісок. У цьому ледь живому місці поза часом виринають спогади про невідомого дідуся. Зелі Дюран вдихає життя в привида свого дідуся в інтимній документальній стрічці, де змішалися об’ємна анімація й родинні архіви.

 

ШРАМИ [Orbainak] 29′ Хорхе Монео Кінтана Іспанія 2019

Особисті історії з життя Дядька, Батька й Сина формують трагічний досвід, що вимальовується рядок за рядком. Кожен рядок — наче загин сторінки з сімейного альбому і водночас шрам на колективній уяві суспільства. Чим усе закінчиться? Чи вистачить старих воєнних пісень, щоб перехитрити долю? 

 

ЧАША ВЖЕ ПЕРЕПОВНЮЄТЬСЯ 8′ Дебора Ельєголм Швеція 2018

У фільмі йдеться про почуття обраності й відповідальність, яка з’являється, коли ти посланець Діви Марії. За допомогою зображень і текстів з архівів ми створили наратив про досвід дітей при різних об’явленнях у Фатімі, Гарабандалі й Меджугор’ї.

 

СТРИГОНЬ І ЩО З НИМ РОБИТИ 5′ Каєтан Обарський Польща 2019

Стригонь має багато імен і часто фігурує в польській мітології: чоловік з двома душами, що повстає з могили, аби лякати і вбивати живих, але водночас може стати дбайливим батьком і чоловіком. Є лише один спосіб здихатися від нього назавжди.

 

Коментування вимкнене.