Фільми майстерні URBAN Doc 2017 онлайн

Мистецька формація Wiz-Art реалізувала другий Urban Doc, де бажаючі мали можливість розвинути і втілити ідеї своїх кінопроектів!

5-16 червня у рамках Майстерні Міста ми провели двотижневу майстерню документального кіно, ментором якої став відомий український режисер Остап Костюк. Проект передбачав серію теоретичних та практичних занять, майстер-класів та дискусій, які допомогли кожному з учасників у роботі над їхніми власними фільмами. Результатом майстерні стало створення 4 короткометражних робіт на урбаністичну тематику.

Фільми майстерні URBAN Doc 2017 онлайн

ЛЮБА ДЖУН реж. Іринка Громоцька

Джун – звичайна дівчина з маленького містечка в Малайзії. Вона любить свою сім’ю, вечірки, гарне кіно і смачне карі. Щодня Джун віддає всю себе особливій роботі. Це – її історія.

Фільми майстерні URBAN Doc 2017 онлайн

БУДИНОК З ТРОЯНДАМИ реж. Катерина Москалюк

У під’їзді львівської кам’яниці початку двадцятого століття за кількома шарами сірої фарби та тиньку ховається справжня краса – автентичні настінні розписи. Реставраторка Ірина, яка живе у цьому будинку, з власної ініціативи відновлює намальовані на стіні троянди, щоб у домі завжди було затишно та навіть зимою цвіли квіти.

Фільми майстерні URBAN Doc 2017 онлайн

PHOTO FOR YOU реж. Людмила Парасківа

32-річна жінка щодня відправляється на незвичну роботу. Одягнувши крила, вона вирушає у маленьку подорож містом. Кого вона зустріне наступного дня?

Фільми майстерні URBAN Doc 2017 онлайн

ЯК РОСА НА СОНЦІ реж. Роман Гук

Місто будує свої моделі, народжує символи і підтексти, які, під впливом людей і думок, зникають і народжуються знову, як роса на сонці.

До участі у майстерні запрошувалися ідеї та проекти, що розповідають про місто через його живі історії. Ми радо приймали у свою команду людей з досвідом роботи у документальному кіно (операторів, звукорежисерів), які не мали власного проекту, але як співавтори хотіли долучитися до історій інших учасників. У своїх роботах ми концентрувалися на особистому досвіді тих, хто впливає на процеси видозміни міста: його перебудову, руйнацію та створення. У контексті постійного розвитку мікрорайонів та окремих “центрів тяжіння” невідомі раніше куточки стають рушієм змін та диктатором нових трендів у загальноміському масштабі. Документація цих процесів та їх переосмислення на рівні буденних історій – інструмент для діалогу та рефлексії суспільства.

Учасниками могли стати усі бажаючі, які вже мали досвід створення аудіо-візуального матеріалу або вперше хотіли спробувати себе у ролі режисерів-документалістів. Обов’язковою умовою участі була сформована ідея документального дослідження, яку реально реалізувати протягом двох тижнів. Перевага надавалася попередньо розробленим проектам. 

Розклад:

4 червня – Неформальна зустріч-знайомство з учасниками. Обговорення ідей та об’єктів зйомки.
5 червня – Презентація сформованих ідей учасників. Теоретична частина – “кухня” документалістики.
6-8 червня – Технічна частина. Зйомки. Особисті зустрічі.
9 червня – Презентація відзнятого матеріалу. Відбір проектів, які будуть допущені до монтажної частини майстерні.
10-11 червня – Дозйомка на основі попередніх зауважень.
12 червня – Аналіз відзнятого матеріалу. Технічна частина – інструментарій для монтажу.
13-15 червня – Укладка та монтаж проектів.
16 червня – Презентація робіт.

Участь у воркшопі передбачала символічний внесок у розмірі 200 грн. на покриття адміністративних витрат проекту та чай-каву під час спільних зустрічей. Організатори залишали за собою право проводити відбір проектів та інтверв’ювати учасників.

З результатами минулорічного UrbanDoc можна ознайомитись тут.

Ментор, вчитель та натхненник проекту – Остап Костюк.
Кураторка – Ірина Ковальчук.