Переможці Wiz-Art 2017

Ми сміялись, плакали і співчували разом з ними. Ми співпереживали їхнім героям, критикували їхнє бачення, народжували нові думки, сенси та ідеї. Ми творили нову тиорію житя і насолоджувались майже сотнею фільмів з усього світу. Ми визначали своїх переможців і довіряли вибору міжнародного журі.

15 жовтня у Львівському палаці мистецтв відбулося офіційне закриття Десятого Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art. Гран-прі фестивалю отримав фільм українського режисера Юрія Катинського “Післясмак”, найкращим українським короткометражним фільмом стала стрічка Філіпа Сотниченка “Технічна перерва”. Переможців фестивалю визначало міжнародне журі у складі угорської режисерки та кінопродюсерки – Терез Конц, української режисерки Світлани Шимко та австрійського продюсера Крістіана Дора. Окрім гран-прі також було визначено переможців у номінаціях: “Найкраща операторська робота”, “Найкраща режисерська робота” та “Найкращий сценарій”. Два фільми міжнародної конкурсної програми та один фільм української конкурсної програми отримали спеціальні відзнаки журі. Своїх переможців визначили й глядачі фестивалю.

 

ПЕРЕМОЖЦІ 10 ЛЬВІВСЬКОГО МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ КОРОТКОМЕТРАЖНИХ ФІЛЬМІВ  WIZ-ART

ГРАН-ПРІ ФЕСТИВАЛЮ ТА ВОЛОДАР ПРИЗУ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ В УКРАЇНСЬКІЙ КОНКУРСНІЙ ПРОГРАМІ

ПІСЛЯСМАК 20’ Юрій Катинський Україна 2017

Хлопець повертається у маленьке місто, де зустрічається зі старими друзями. Врешті вони потрапляють в машину до п’яного незнайомця і їдуть до нього на каву. Не факт, що їм сподобаються наміри чоловіка, але спробувати варто, оскільки випадає можливість познайомитися із тими, з ким уже знайомі, оскільки випадає можливість познайомитися із собою.

Коментар журі: За легку та елегантну режисуру, чудове використання саспенсу та відверте зображення молоді.

НАЙКРАЩИЙ СЦЕНАРІЙ

ТОВСТІ ХЛОПЦІ 14′ Сарайос Прапапан Таїланд 2016

За правління військової хунти двоє товстих школярів не хочуть служити у війську, коли їм виповниться 21 рік. Вони хочуть податися на курс захисту території, проте їм потрібно пройти фізичні випробування. Чи товсті хлопці зможуть пройти випробування?

Коментар журі: За розумне та іронічне антивоєнне висловлювання.

НАЙКРАЩА ОПЕРАТОРСЬКА РОБОТА

ОСВІТЛЕННЯ 22 Марціо Міранда Перез Бразилія 2016

Густаво – фотограф, що знімає тіла оголених чоловіків і публічному просторі Сан Паоло. Однієї ночі, юнак Педро слідує за ним, цікавий і непевний чи візьме участь в проекті. Місто буде свідком цієї подорожі.

Коментар журі: За сміливе візуальне рішення і за креативне використання темряви.

НАЙКРАЩА РЕЖИСУРА

ХОЛОДНО І ЖАРКО 35′ Марта Прус Польща 2016

Це історія зустрічі двох жінок, знята одним кадром. Протягом всього лиш кількох моментів життя двох жінок, які абсолютні незайомки, зіштовхуються. Не зважаючи на складні обставини, вони допомагають одна одній.

Коментар журі: За зрілий режисерський голос і потужне візуальне втілення складної емоційної історії.

НАЙКРАЩИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФІЛЬМ

ТЕХНІЧНА ПЕРЕРВА 28’ Філіп Сотниченко Україна 2017

Іноді відбуваються дуже важливі події, які, на жаль, можуть залишитися непоміченими. Фільм є фіксацією подій, які відбуваються під час технічної перерви у супермаркеті. Касирка, що приховує свою вагітність, встигає здійснити чергову крадіжку в своєму ж супермаркеті, реалізувати вкрадене на ринку, втратити надію на материнство й знову сісти за своє робоче місце.

Коментар журі: За свіжий та сміливий концептуальний підхід, блискучу акторську гру і соціальну емпатію.

#1 СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА МІЖНАРОДНОЇ КОНКУРСНОЇ ПРОГРАМИ

ПОЛОНЕЗ 16′ Аґнєшка Елбановська Польща 2016

У невеликому центральнопольському місті Александров Куявський директор місцевого культурного центру оголошує конкурс. Тема … творча презентація вашого особистого патріотизму. Одинадцятий день одинадцятого місяця настає … це День незалежності Польщі. І саме в цей день журі, що складається з директора, мера, священика і місцевої поетеси, вибере патріота номер один в регіоні.

Коментар журі: За розумний і саркастичний погляд на культурне конструювання націоналізму.

#2 СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА МІЖНАРОДНОЇ КОНКУРСНОЇ ПРОГРАМИ

БЛЮЗ У СЕРЕДУ 19′ Софія Бош Німеччина 2016

Гордість, упередження та аква-аеробіка. Шість старших жіночок на своєму щотижневому заняття з водної гімнастики, а також тренер Енді, що є їхнім промінцем світла у домі для літніх людей. Цього разу випадок, що стається виводить всіх з рівноваги та гарантує стрес.

Коментар журі: За розширення прав та можливостей жінок різного віку і свіжий погляд на природу конфлікту.

 

СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА УКРАЇНСЬКОЇ КОНКУРСНОЇ ПРОГРАМИ

КИЇВ – МОСКВА 24’ Анна Любинецька Чехія, Україна 2016

Брат Ренати на війні. Одного дня на роботі вона отримує завдання доглянути за молодим чоловіком, який приїхав з ворожої країни.

Коментар журі: За чуттєвий та делікатний режисерський підхід і бачення. 

ПРИЗ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ

ФРАНЦУЖЕНКА 20′ Йоша Анємбе Франція 2016

Сімнадцятирічна Сейна з Камеруну захоплюється історією Франції, країни, де вона народилась і в яку закохана. З атестатом у руках, дорослішаючи, вона хоче одного – отримати французьке громадянтство. Але її батько Аміду категорично проти.

Коментування вимкнене.